Získejte práci v době koronaviru! Nabíráme online

Česká republika se nyní nachází v situaci, kdy může každý detail rozhodnout o dalším vývoji ekonomiky. Firmy se snaží zvládnout nutná omezení a fungovat tak dobře, jak jen to současný nouzový stav umožňuje. K tomu však potřebují zaměstnance. Mnoho pracovníků se naopak ocitá v situaci, kdy jejich firma boj o přežití prohrála a oni nyní hledají odpovídající uplatnění. V reakci na nastalou situaci nyní v ManpowerGroup provádíme nábory plně online a pomáháme tak propojit tyto dvě skupiny, které se navzájem potřebují.

Nedostatek aktivních pracovních sil

Firmy, které bojují o záchranu, se v této době mohou potýkat s nedostatkem pracovních sil. Mnozí jejich zaměstnanci jsou doma a starají se o děti, které nyní nechodí do školy. S výdaji na ošetřovné firmám sice pomáhá stát, nicméně prázdná místa na pracovišti zaplnit nedokáže. Aby firmy dokázaly v této době uspět, musí nalézt náhradu za nepřítomné pracovníky a kromě plných úvazků nabízet i zkrácené úvazky či práci na dohodu (brigádu).

Chybějící pracovní příležitosti

Některé společnosti však bohužel aktuální situaci neustály a byly nuceny ukončit svoji činnost – a jejich zaměstnanci se ocitli bez práce. Právě tito lidé se mohou z důvodu výpadku příjmu dostat do vážných existenčních problémů, pokud se jim nepodaří situaci zvládnout a včas nalézt nové zaměstnání.

Tento problém můžeme pozorovat mimo jiné v odvětví pohostinství. Restaurační zařízení a další provozovny jsou aktuálně z velké části uzavřeny a zaměstnanci mají najednou omezené (nebo žádné) příjmy. (Dle zákona by sice měli být tzv. na překážkách na straně zaměstnavatele – a tudíž pobírat náhradu mzdy ve výši 100 % průměrného výdělku, ale často to tak bohužel není.)

I tato situace však má své řešení. Již nyní se nám podařilo nalézt mnoha pracovníkům nejen z gastra jiná uplatnění, která mohou být buď trvalá, nebo jenom dočasná – záleží na preferencích zaměstnance. Předpokládáme totiž, že se rodiče na OČR (ošetřování člena rodiny) vrátí do práce, až budou školy zpřístupněny, a stejně tak očekáváme, že se bývalí gastro pracovníci budou chtít vrátit do oboru, jakmile to bude vzhledem k situaci opět možné.

Pomůžeme vám najít práci

Jestliže jste se ocitli bez práce a hledáte adekvátní uplatnění, kontaktujte nás. Probereme s vámi vaše preference, důkladně si prohlédneme váš životopis a navrhneme vám uplatnění co nejvíce odpovídající vašim zkušenostem a požadavkům. Pokud budeme mít nějakou vyhovující pracovní pozici hned k dispozici, rovnou vám ji nabídneme.

Nabíráme online

Krok za krokem vás provedeme celým procesem náboru, který je možné udržet z velké části ve virtuální rovině – a tedy snížit zdravotní riziko na minimum. Jsme schopni zorganizovat i různé dovednostní testy tak, aby jim nemusel být přítomen nikdo kromě testovaného kandidáta a jednoho zkoušejícího personalisty; výsledky textů jsou následně předány klientovi elektronicky.

Řešení existuje vždy. Nenechte na sebe dolehnout stres, nepoddávejte se depresím. Všechno špatné jednou skončí. Jestli disponujete volným časem, relaxujte – odpočaté tělo a pozitivní nálada jsou nejlepší zbraní proti jakékoli nemoci (koronavirus nevyjímaje). A pokud si nevíte rady s hledáním zaměstnání, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.

Pavlína Koňariková
ManpowerGroup