Specialista dodržování požadavků obchodu / Trade Compliance Specialist

Typ úvazku: Plný úvazek,
Obor: Doprava a logistika, Ekonomika, účetnictví, bankovnictví,
Kraj: Jihočeský,
Město: České Budějovice

Hledáme specialistu, který bude odpovídat za dodržování interních a externích procesů, zásad
a požadavků a za dodržování obchodních předpisů na všech pobočkách společnosti, včetně sběru dat
a výpočtu původu produktů. Dále pomůže místním pracovníkům se stanovením správného HS kódu
a řešením místních celních problémů. Čeká Vás také spolupráce na projektech a řešení každodenních
operací.

POPIS POZICE

  • Příprava dokumentů podle potřeby nebo požadavků mezinárodních zákazníků
  • Podpora klasifikace HTS produktu, podpora při určování optimálních kódů
  • Dohled nad shromažďováním a údržbou dokumentů a dat na podporu dodržování předpisů mezinárodního obchodu
  • Pomoc s celními záležitostmi týkajícími se odbavení zboží, řešení dotazů od celních útvarů
  • Pomoc při interních a externích auditech programu a postupů v oblasti dodržování předpisů
  • Monitorování výkonů a rizik operací při dodržování globálního obchodu
  • Tvorba měsíčních analýz k zjištění maximálních úspor nákladů v dohodách o volném obchodu,
    případně v zónách volného obchodu a dalších výjimkách z cel
  • Pomoc při řízení celních záležitostí, včetně kontroly dodržování dohody o úrovni služeb (SLA),
    správy požadavků a vedení databáze a záznamy o shodě

  • VŠ vzdělání, min. 3 roky zkušenosti v oblasti compliance, supply chain (nejlépe z mezinárodních korporací nebo Velké čtyřky)
  • Schopnost snadné adaptace a práce v rychle se měnícím prostředí
  • Velmi dobré písemné a komunikační dovednosti
  • Schopnost samostatné práce a zároveň dobře fungovat v týmu
  • Silné analytické dovednosti, řešení problémů a prezentační dovednosti
  • Velmi dobrá znalost angličtiny (min. B2+), znalost jiných jazyků výhodou
  • Velmi dobrou znalost MS Excel, SAP výhodou

NABÍZÍME

  • Příležitost být součástí společnosti mezinárodního formátu
  • Moderní kanceláře a podporující kolektiv
  • Nadstandardní finanční ohodnocení dle zkušeností
  • Zaškolení v zahraničí
  • Stravenky
  • Příspěvek na dopravu
  • 5 týdnů dovolené
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Jazykové kurzy

KONTAKT

Marie Valentová
marie.valentova@manpower.cz
+420 727 924 395