SKF Lubrication Systems CZ

Product Enviromental Complience

Typ úvazku: Plný úvazek,
Obor: Obchod,
Lokalita: Karlovarský,

Výrobní závod švédské společnosti SKF AB, největšího světového výrobce ložisek, těsnění, maziv a mazacích systémů, produktů mechatroniky, výrobků pro přenos výkonu a dodavatele široké škály technicko inženýrských služeb, působící na českém průmyslovém trhu od roku 1919, přijme do svého týmu pracovníka na pozici Samostatný technik vstupní kontroly.

Mezi hlavní odpovědnosti patří správa požadavků na soulad produktů s výrobky v EU, shromažďování podpůrných důkazů o iniciativách v oblasti souladu s výrobky a vzájemná spolupráce při dosahování cílů v souladu s požadavky na životní prostředí.

POPIS POZICE

  • Řízení projektů IMDS. management
  • Spravuje požadavky IMDS od zákazníků prostřednictvím koordinace s interními zúčastněnými stranami.
  • Sleduje plán projektu, vykazování a sledování stavu.
  • Kontrola a přijetí příchozích položek IMDS.
  • Zadávání dat do systému IMDS.
  • Vytváření a ověřování materiálového datového listu (MDS).
  • Správa komunikace s dodavateli, získávání informací a zajišťování dodržování termínů projektu.
  • Údržba dat IMDS.
  • Podle potřeby poskytování dodavatelům externí školení a podporu imds.
  • Shoda s životním prostředím produktů.
  • Vyhodnocuje a zlepšuje dohled nad produkty se zaměřením na dodržování předpisů v oblasti životního prostředí v oblasti řízení Mazání (Lubrication management (LM)).
  • Řídí se strategií, nástroji a procesy skupiny pro dodržování materiálů.
  • Přispívá k vývoji a implementaci procesů a nástrojů souvisejících s dodržováním předpisů na místě.
  • Vyhodnocuje požadavky zákazníků na dodržování předpisů v oblasti životního prostředí a reaguje na ně.
  • Podporuje organizaci LM Sales při interpretaci požadavků zákazníků a zajišťuje, že důkazy o shodě s produkty LM jsou zákazníkům efektivně přiváděny.
  • Sděluje požadavky prodeje.
  • Vyhodnocuje riziko produktů na základě požadavků na dodržování předpisů a podle toho upřednostňuje činnosti.
  • Rozumí použití výrobku a riziku expozice SVHC.
  • Pracuje ve spolupráci s interními zúčastněnými stranami na zajištění souladu s různými mezinárodními, regionálními a místními předpisy týkajícími se produktů LM.
  • Přispívá k určení a sdělování souladu s ekologickými zákony konkrétních produktových řad nebo rodin.
  • Shromažďuje informace od dodavatelů, spravuje data a hlásí informace o dodavatelích a stav související s dodržováním předpisů, mimo jiné včetně nařízení REACH, RoHS, IMDS, Cr6, GADSL, C-TPAT, WEEE a bateriových směrnic, konfliktních minerálů (3TG) a Kalifornský návrh 65.
  • Upřednostněte posouzení rizik výrobků dovážených do Evropy pro dosažení souladu s nařízeními REACH a RoHS.
  • Je plně informován o požadavcích souvisejících s dodržováním předpisů prostřednictvím školení podle potřeby (externí školení, konference, semináře, webináře, interakce s třetími stranami, jako jsou testovací laboratoře a konzultanti, podle potřeby atd.)
  • Podle potřeby eskaluje problémy související s dodržováním předpisů pro správu.
  • Podporuje všechny iniciativy související s dodržováním lm.
  • Patří do základního týmu odborníků na dodržování předpisů v oblasti životního prostředí a jako takový přispívá k rozvoji znalostí a odborných znalostí skupiny.

PROFIL KANDIDÁTA

  • Odborné znalosti IMDS.
  • Znalosti SAP.
  • 2-5 let pracovních zkušeností, nejlépe s IDMS v automobilovém prostředí-preferováno
  • Velmi dobré písemné a verbální komunikační dovednosti.
  • Zkušenosti s řízením projektů-preferováno
  • Dobré analytické a organizační dovednosti.
  • Schopnost a ochota učit se.
  • Self-motivace a umění diskuse – řešení problémů, zkoumání témat, hledání řešení
  • Znalosti Microsoft Office včetně aplikace Excel.
  • Znalost dodržování předpisů – GADSL, REACH / ROHS, 3TG minium
  • IT zkušenosti – potřebné

Minimální kvalifikace:

• Vysokoškolský titul v technickém oboru

• Znalost AJ, NJ, ČJ – komunikativní úroveň

NABÍZÍME

  • zaměstnání ve stabilní společnosti se švédskou firemní kulturou
  • práci v příjemném prostředí
  • práci ve vstřícném kolektivu
  • roční prémie
  • příspěvek na dojíždění a stravu
  • 5 týdnů dovolené

KONTAKT

Jakub Klimeš
jakub.klimes@experis.cz