´

Sportem ku zdraví – i na pracovišti

Sportem ku zdraví – i na pracovišti

Sport je pro člověka velmi vhodným způsobem, jak trávit volný čas. Udržuje zdraví, posiluje imunitu a udržuje člověka v kondici, pohyb také uvolňuje hormon štěstí, čímž napomáhá snížit hladinu stresu. Pravidelně sportující lidé jsou méně náchylní i k dalším civilizačním chorobám. Je proto vhodné umožnit zaměstnancům sportovní vyžití i na pracovišti.

 

Týmové sporty

Mnoho firem využívá sport jako teambuildingovou aktivitu. Při sportovním zápolení se prokáže, jak který tým funguje, v čem se může zlepšit a také se během zápasu často odhalí skutečné „role“ lidí v týmu.

Sportovní výzvy tohoto druhu podporují týmového ducha a pomáhají vytvářet lepší vztahy na pracovišti. Pravidelná sportovní aktivita spolupracovníky sbližuje, boří hranice, zlepšuje komunikace a otevírá cestu k přátelství.

Jóga

V rámci sportu na pracovišti se nemusí jednat jen o týmové sporty, ale také o kompenzační cvičení, jako je například jóga. Některé firmy nabízejí jako benefit svým zaměstnancům hodiny jógy přímo ve firmě, kam za nimi lektor dochází. Můžeme najít i tipy na jógová cvičení v krátkých přestávkách. Jóga pomocí dechu snižuje stres a napětí, uvolňuje a pomáhá regenerovat tělo, které je zatížené sedavým způsobem zaměstnání.

Relaxační zóny

Moderní kancelářské budovy mají odpočinkové a relaxační zóny, kde si člověk může oddechnout od náporu starostí a úkolů. Relaxační zónou může být i sportoviště, například stůl na stolní tenis, posilovna a další. Nová budova v pražských Holešovicích má dokonce na střeše běžeckou dráhu.

Zaměstnavatelé čím dál víc podporují sportovní aktivity, jako je například jízda do práce na kole. Zaměstnancům jsou k dispozici šatny a sprchy, kromě toho se ale také vyhlašují různé akce, které mají lidi motivovat. Může se jednat o dny jízdy na kole do práce, charitativní závody a podobně.

Benefity

Pozitivní přístup zaměstnavatelů vůči sportovním aktivitám pracovníků lze vypozorovat i v nabídce benefitů. Zaměstnanci mají čím dál častěji možnost využívat MultiSport kartu, dostávají permanentky, slevy na různé sportovní lekce či vstupy do sportovních a relaxačních areálů.

 

Aktivní odpočinek přispívá k duševní pohodě, upevňuje zdraví, a tím zvyšuje výkonnost zaměstnanců i zaměstnavatelů.

 

Jiří Halbrštát
ManpowerGroup