´

Příprava na druhé kolo pohovoru

Na pracovním pohovoru jste zapůsobili a dostali jste pozvánku na druhé kolo pohovorů. Gratulujeme, jste zase o krok blíže vysněné práci, ale ještě není vyhráno! Nezapomeňte dát zaměstnavateli vědět, že s účastí počítáte, a to stejným způsobem, jako on dal právě vědět Vám – pokud Vám zavolal, potvrďte po telefonu, pokud jste dostali e-mail, nevolejte, ale také napište.

Také si určitě kladete otázku, proč se vlastně koná druhé kolo pohovoru, když jste toto setkání již absolvovali. Jak se tedy liší druhý pohovor od toho prvního? Zatímco první pohovor především zjišťuje, zda jste pro firmu obecně vhodným kandidátem, druhý pohovor je většinou více specifický a rozhoduje, jestli jste nejlepším kandidátem na danou pozici.

V předchozím článku ,,Co dělat po pracovním pohovoru?’’ jsme Vám doporučili, abyste si po prvním pracovním pohovoru udělali poznámky o tématech, které byly na pohovoru probrány. Právě teď přišel jejich čas. Můžete se připravit na to, že otázky budou na druhém pohovoru určitě záludnější, a půjdou více do hloubky – jak Vaší osobnosti, tak profesních a odborných znalostí. Díky poznámkám z předchozího pohovoru nejen vyfiltrujete, co už bylo dostatečně probráno, ale můžete také dodávat další informace k již řečenému – rozšiřovat své myšlenky.

Pokuste se proto předem zjistit témata diskuze a kdo bude při pohovoru přítomen, je totiž pravděpodobné, že potkáte opět nové lidi. Zároveň i Vy se nebojte zeptat, očekává se totiž, že také Vaše otázky půjdou více do detailu, než při prvním pohovoru.

Doporučujeme také připravit si více příkladů Vašich předchozích úspěchů a zkušeností, můžete také vylíčit, čím jste byli přínosní pro svého předchozího zaměstnavatele. Také můžete hovořit o tom, na co jste ve své kariéře nejvíce pyšní.