´

Pracujte jako řidič VZV. Získáte dobrý plat a zajímavé benefity

Logistika je obor, který se na našem území neustále rozvíjí. Česká republika má strategickou pozici uprostřed Evropy, a je proto křižovatkou pro všechny dopravce. Vyrůstají zde stále nové sklady a výrobní haly, kde je potřeba více logistických pracovníků, skladníků, ale i řidičů manipulační techniky. Vybrat si dnes povolání řidiče VZV je perspektivní volbou do budoucna.

Pracovat jako řidič vysokozdvižného vozíku může každý zdravý člověk, který je alespoň trochu fyzicky zdatný. Ačkoliv samotné řízení vozíku není náročné, občas je potřeba přenášet i menší zboží a vypomoct si při nakládce a vykládce vozíku. Předpokladem pro řízení VZV je dobrá orientace v prostoru, smysl pro dodržování pravidel a technická zdatnost. Pokud vás baví řídit a máte smysl pro organizaci věcí, je tato práce jak dělaná pro vás. Navíc si jako kvalifikovaná osoba vyděláte více peněz než obyčejný skladník.

Průkaz pro řízení vysokozdvižného vozíku


Všichni ti, kteří chtějí řídit VZV, musejí vlastnit příslušné řidičské oprávnění. Vysokozdvižné vozíky jsou rozděleny do dvou kategorií:
  1. Elektrické vozíky
  2. Vozíky se spalovacím motorem
Průkaz na VZV se dělí do kategorií A, B, C, což jsou nízkozdvižné plošinové vozíky, kategorie D a E jsou vysokozdvižné s ručním nebo pákovým řízením. Klasické vysokozdvižné vozíky s volantovým řízením jsou v kategorii W. Volantové řízení do 5 t nosnosti je v kategorii W1, nad 5 t nosnosti pak W2. Existují ještě plošinové vysokozdvihy v kategorii G. Většina logistických firem nabízí zaškolení a možnost získání příslušného průkazu. Například v agentuře Manpower vám dokonce sami zařídí obnovu propadlého průkazu pro řízení VZV.

Práce přes agenturu se vyplatí


Být agenturním zaměstnancem umožňuje značnou flexibilitu, při zachování stejných výhod, jaké mají zaměstnanci kmenoví. Agentura za vás platí sociální i zdravotní pojištění, odpracovaná doba se vám započítává do důchodu. Platové podmínky přitom máte stejné, jako zaměstnanec u firmy, kde přes agenturu pracujete. Je to přímo ideální startovací čára pro ty, kteří nemohou najít stálé zaměstnání na dobu neurčitou. Výplatu si můžete nechat posílat měsíčně, zajímavým benefitem jsou ale i týdenní zálohy. Mrkněte se sami, jaká je aktuální nabídka práce pro řidiče VZV. Volné pracovní pozice jsou po celé České republice.