´

Letní brigády – přivýdělek i start nové kariéry

Nezaměstnanost v Česku je na historickém minimu. Promítá se to i do nabídky letních brigád, kde si uchazeči mají z čeho vybírat. Zaměstnavatelé se proto musejí předhánět ve způsobech, čím je oslovit. Jestliže se na brigádě osvědčíte, firmy vám často nabídnou i práci na plný úvazek. Pryč jsou doby, kdy byla hodinová sazba 60 Kč. Nedostatek pracovníků zvedá i jejich mzdy, průměrné minimum je dnes kolem 100 Kč/h. Dobře ohodnocené jsou i pozice skladníka, práce na pokladně a doplňování zboží. Můžete pracovat jako obsluha strojů, v tiskařském průmyslu nebo se podílet na výrobě vybavení automobilů. To je i skvělá praxe pro žáky technických škol. Příležitostí pro studenty ekonomických oborů jsou pozice asistenta v kanceláři. Pokud si vyberete firmu v oboru, který zároveň studujete, může to pro vás být i zajímavý start kariéry. Příjemná je také práce v call centru. Je to nenáročná práce, kterou mohou pár hodin v týdnu vykonávat i maminky na mateřské dovolené.
Brigáda u stroje
Brigáda v kanceláři

Call centrum s pohodovou atmosférou

Jste komunikativní a chcete si přivydělat na jednoduché brigádě? Práce v call centru je jako stvořená pro vás. V Bohemia Direct se rozhodli být netradičním call centrem. „Lidský přístup ke klientům a pohodová atmosféra na pracovišti.“ odpovídá Helena Nová z pracovní agentury Manpower na otázku, jak by jednou větou shrnula práci v Bohemia Direct. „Nabízejí i řadu benefitů, občerstvení zdarma nebo očkování proti chřipce.“, doplňuje Nová. Základní mzda u Bohemia Direct je 125 Kč/h, za odpracované měsíce získáváte další příplatky. Odměny zde běžně dosahují 30 % základní mzdy, ti nejlepší si pak přijdou až na dvojnásobek.

Pracovní agentura vám zajistí férové podmínky

Při výběru brigády odmítejte nevýhodné nabídky na práci jako OSVČ. Nejlepší je hledat brigádu prostřednictvím pracovní agentury. Smlouvu uzavírejte na dohodu o provedení práce, přes kterou můžete odpracovat až 300 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Pokud si vyděláte do 10 000 Kč měsíčně, nejste povinni odvádět zdravotní a sociální pojištění. Zaměstnavatelů na DPP můžete mít i několik zároveň. Jestliže předpokládáte, že budete pracovat více jak 300 hodin ročně, uzavřete se zaměstnavatelem dohodu o pracovní činnosti. S ní můžete pracovat maximálně 20 hodin týdně, zdravotní a sociální pojištění bude odváděno v případě, že smlouva trvá alespoň 15 kalendářních dní a vyděláte si víc jak 2 500 Kč měsíčně. Podívejte se na aktuální nabídky brigád od prověřených zaměstnavatelů. Můžete si přivydělat nebo začít svou novou kariéru.