´

9 tipů, jak svým životopisem parádně vytočit personalistu

Návod, jak napsat špatně životopis.

Na internetu je možné najít spoustu návodů, jak napsat životopis. Co bychom to byli za personální společnost, kdybychom jeden takový ultra propracovaný návod neposkytli také? Ale náš návod bude speciální, takový nikde jinde nenajdete. Pokud ale chcete svoji vysněnou práci získat, níže uvedené tipy na svůj životopis rozhodně neaplikujte! ?

A jak tedy vytvořit nejotravnější životopis na světě?

1) Podepište se přezdívkou. Je to ten nejlepší způsob, jak zmást nepřítele!

2) Buďte kreativní. Používejte různé fonty, každý nadpis je unikát a zaslouží si svůj vlastní. A nezapomeňte na barvičky! Čím víc barev, tím lépe. ?

3) Zvolte super inkognito fotku. Ideálně takovou, kde jste zachyceni z profilu, máte tmavé brýle a přímo proti objektivu právě vychází sluníčko.

4) I v případě, že máte maturitu, určitě nezapomeňte zmínit svoji základní školu. A veškeré studované předměty. Včetně výtvarné výchovy. A tělocviku.

5) Vypočítejte všechny brigády, kterých jste se kdy zúčastnili. A zapište je pěkně chronologicky, takže sběr jahod před třiceti lety bude úplně nahoře. A pod ním chmelová brigáda, bramborová brigáda… a zase chmel.

6) Pochlubte se, že umíte řídit auto. Rychle. A že skoro nebouráte.

7) K jazykovým schopnostem napište, že se dorozumíte s každým. Rukama, nohama. A pokud umíte latinsky, nezapomeňte zdůraznit úroveň znalosti „rodilý mluvčí“.

8) V sekci Práce na počítači se bude skvěle vyjímat „78. level Paladin“. Nebo tu detailně popište svoji sbírku tanků. A prémiové zvýrazněte. Barevně, samozřejmě.

9) A to nejlepší na konec! Kategorie další schopnosti a dovednosti je připravena docenit veškeré vaše umění, za které vás od malička rodiče peskovali. Takže jestli umíte vykrkat národní hymnu, olíznout si loket nebo jste schopni nacpat si do úst rekordní počet orbitek, jen se pochlubte! ?

 

Výše popsanými radami se prosím určitě neřiďte. Tento článek je samozřejmě celý jedna velká nadsázka a jeho hlavním účelem je vás pobavit. Pokud se vám aspoň jednou trošku zvednul koutek, mise byla splněna. ?

Jestli ale potřebujete opravdu pomoci se psaním životopisu (a tentokrát ve vší vážnosti a počestnosti), podívejte se na první díl našeho seriálu Zaměstnání snů: Jak napsat CV, díl I. – obecné zásady.

 

Pavlína Průšová
ManpowerGroup