´

5 profesí, kterým byste se měli raději vyhnout

Těmto pěti profesím byste se raději věnovat neměli.

Říká se, že peníze kazí charakter. To je sice možná pravda, k životu je ale potřebujeme. Tedy, ne přímo peníze, ale jejich hodnotu. Například takovou hodnotu, kterou v restauraci vyměníme za parádně vyzrálý rib-eye steak a lahev kvalitního červeného vína… ale to jsme trochu odbočili. ?

Existuje hodně věcí, které jsme ochotni pro peníze podstoupit. Staré pořekadlo tvrdí, že si lidé nechávali pro groš i koleno vrtat. Já osobně nevidím žádný přínos z provrtaných kloubů či jiných částí těla, toto úsloví mi proto nepřipadá příliš autentické. Spíš se mi to jeví jako jedna z tradičních metod vymahačů dluhů. No nic.

Jednou z časově, fyzicky i psychicky nejnáročnějších aktivit, které je člověk pro peníze ochoten absolvovat, je: vstát, obléknout se a vyrazit do práce – a tam potom osm hodin dřít do úmoru. Pět dnů v týdnu. Většinu aktivního života. Pozitivní, že? ? Ale i tady existují určité meze. Pokud si chcete udržet zdravé tělo i rozum, některým profesím byste se měli určitě vyhnout.

A které profese to jsou?

1) Uklízečka. Nikdy, nikdy nedokážete lidem vysvětlit, aby vám nešlapali po právě vytřené podlaze! Všichni do jednoho vás budou ignorovat, dokud vám nerupnou nervy. Až první kravaťák skončí s obtiskem vaší podrážky zezadu na nažehlených gatích a bude vám vyhrožovat soudním sporem o léčebné výlohy za prasklé hemeroidy, vzpomenete si tohle varování. ?

2) PPC specialista. Každý druhý (možná dokonce každý první) člověk se vás zeptá, co to vlastně je. Zatím je to dobré. Pak se přiznáte, že nasazujete reklamy na internet. A je to tady. Rázem se z vás stává nenáviděná osoba, která by měla shořet v pekle, ideálně až v tom nejhlubším (společně s nejmenovanými politiky).

3) Prodavač v McDonaldu. Ať už jste tam na brigádě kvůli skvělé dopravní dostupnosti, nebo prostě proto, že vám vůně přepáleného oleje navozuje euforické stavy, neujdete extra chytrým poznámkám na adresu vlastní inteligence. „Pro hlupáka každý hloupý,“ řekl Forrest Gump a koupil si Apple. Ale kdo by chtěl být terčem vtípků den co den?

4) Cukrář. Tohle je totiž šach-mat pro většinu populace, která má ráda sladké. Existují jenom dvě cesty, kterými by se takové angažmá mohlo vyvíjet. Za á, člověk se tak přecpe sladkým, že ho do smrti nebude chtít vidět, v práci se mu bude zvedat žaludek a bude tam nešťastný. Za bé, strašlivě ztloustne, ale bude se ochotně cpát dál a svoji závislost jen utužovat. Jak říkám, šach-mat. ?

5) Manažer čehokoli. Pořád po vás někdo něco chce. Nemůžete si ani zajít večer do hospody, aby vás zas iks lidí neotravovalo s tím, co se zrovna pokazilo na pěti absolutně nesouvisejících projektech. Na dovolenou s sebou berete polovinu firmy zkomprimovanou do skype-hovorů. Telefon nemůžete vypnout ani v kině, protože by mezitím jedna pobočka do základů vyhořela, interní supertajnou databázi vykradli hackeři a ředitelova asistentka emigrovala do Emirátů. Musíte myslet vždycky na všechno. Nikdy nevypnout. A nikdy je docela dlouhá doba… ?

 

Tento článek samozřejmě není myšlen vážně, slouží pouze k pobavení čtenáře. Rozhodně nechceme nikoho odradit od kterékoli z vyjmenovaných profesí, tím spíš, pokud vás některá z nich láká. Dělejte to, co vás baví a v čem jste dobří – i kdyby to bylo pečení psích sucharů. ?

 

Pavlína Průšová
ManpowerGroup