´

11 důvodů, proč je lepší nebýt manažer

11 důvodů, proč je lepší nebýt manažer

Manažerská práce je bezpochyby důležitá. Žádná firma se neobejde bez pracovníků schopných vést kolektiv. Existuje však spousta důvodů, proč je lepší se této práci vyhnout. Tedy pokud nechcete pasovat firmu do pozice své životní partnerky. ?


Na nemanažerské pozici můžete být v pohodě, protože:

1) Někdo vám vždycky řekne, co máte dělat. To se hodí hlavně ve chvíli, kdy se vám fakt vůbec nechce přemýšlet.

2) Nemusíte řešit, co dělají či nedělají ostatní, a snažit se najít efektivnější dělbu práce. Prostě si hledíte svého.

3) Netrápí vás, že se někdo z týmu ulejvá. Jednoduše ho naprášíte manažerovi a on to vyřeší. Vyhnete se tak monoklům hrozícím při přímé konfrontaci s kolegou. ?

4) Hněv vedení společnosti nikdy nepadne přímo na vaši hlavu. První na ráně bude vždy manažer oddělení.

5) Nemáte telefon přirostlý k uchu. Tedy pokud nepracujete v call centru. Nebo jako asistentka. A tak, no.

6) Nejste to vy, kdo musí dát kolegovi výpověď a zkazit mu tím kus života.

7) Můžete si zajít večer do hospůdky, aniž by vás mezitím otravovalo deset lidí s neodkladnými problémy. Třeba s tím, že došlo kafe. Nebo že si Hynek zapomněl pracovní boty.

8) Nehrozí vám, že se budete muset uprostřed noci sbalit a vyrazit do práce, protože se stala nějaká katastrofa. Tedy pokud jste nezaspali na noční.

9) Nezavalí vás ta hora administrativy, která čeká v kanceláři manažera. Byrokracie vládne světem. ?

10) Můžete klidně nervózně koktat, když mluvíte s ostatními. Všem je to jedno.

11) Na dovolenou s sebou nevozíte polovinu firmy zkomprimovanou do notebooku či telefonu a každou chvíli se důrazně hlásící o pozornost. Užijete si volno sami nebo se svými blízkými a žádná firemní katastrofa vás nemusí zajímat. ?


Některé z výše uvedených důvodů jsou samozřejmě úplné nesmysly, které vás mají jenom pobavit. Pravdou ale je, že každý člověk preferuje jinou skladbu práce, různou míru zodpovědnosti a specifické pracovní tempo. Existují lidé, kteří se narodili pro manažerskou práci, dokážou jí dát prioritu, motivovat svůj tým a myslet na všechno naráz. Někdo však naopak preferuje klid a jistotu – a pro toho se potom práce vedoucího příliš nehodí.

 

Pavlína Průšová
ManpowerGroup