´

10 důvodů, proč ráno vstát do práce

10 důvodů, proč ráno vstát do práce

Většina lidí se shodne, že pomyslnou soutěž o nejotravnější zvuk na světě s přehledem válcuje budík. A nezáleží na tom, jestli zvoní o půl páté, nebo v sedm. Prostě zvoní. A to znamená, že musíme vylézt z vyhřátého pelíšku, obléknout se do (často) předepsaného a (zpravidla) nepohodlného úboru a vyrazit do práce. Když člověk leží v posteli a naslouchá tomu příšernému zvuku, je postaven před zásadní životní otázku: jít, či nejít?

Věřte nebo ne, existují i důvody, proč doopravdy vstát:

1) Když vstanete, necháte v sobě zvítězit (inteligentního) ducha nad (línou) hmotou. A to je dobrý pocit… Ne? ?

2) Poleženíčko je sice příjemné, ale vždycky si vyžádá nějakou daň. Může to být pozdní příchod do práce, vyplácaný sick day, zbytečný home office, áčko v práci nebo dokonce vyhazov. A to nechceme. Nebo jo?

3) Myslete na silnou kávu, která vás čeká jako odměna za opuštění postele.

4) Pokud jezdíte do práce autem, můžete se těšit na přehlídku nejrůznějších barev a značek vozů v obligátní ranní koloně.

5) Jestli využíváte k dopravě do zaměstnání MHD, při pohledu do kyselých obličejů spolucestujících možná zjistíte, že na tom ještě nejste tak zle.

6) Kolegové v práci jsou často na ránu, ale když je potřeba, dokážou povzbudit, pobavit, někdy i pomoct. Třeba dojíst koláč. Nebo čokoládu.

7) Komunikace je důležitá v životě každého člověka. Budete mít možnost se celý den dohadovat na téma rozsvíceno × zhasnuto, klimatizace × topení, hudba × ticho. Nebo můžete na protest mlčet. Ale dohadovat se stejně budou všichni okolo. Takže je to jedno.

8) Šéf vás moc rád uvidí! V rámci rozvíjení vašich schopností pro vás má zcela jistě připravený další úkol, se kterým si vůbec nebudete vědět rady.

9) Můžete si zajít na šíleně předražený oběd, na který vlastně vůbec nemáte chuť. Ale přece nebudete trhat partu. Příště oni třeba půjdou s vámi do Mekáče. Možná. Někdy. No, spíš ne.

10) Hlavně mějte na paměti, že o každou minutu, kterou v práci strávíte, se vám zvedne výplata. A co si budeme nalhávat – to je ten pravý důvod, proč to vydržet. Protože peníze. ?


Samozřejmě je třeba tohle všechno brát s rezervou. ? Článek je psán pro pobavení a peníze nejsou pro pracujícího člověka zdaleka jedinou motivací. Mnozí z nás mají svou práci moc rádi, v týmu se cítí jako ryba ve vodě a se šéfem mají vztah plný respektu a porozumění. Ale jedno máme zpravidla všichni společné – opravdu nenávidíme budík. ?

 

Pavlína Průšová
ManpowerGroup