• banner 1980x250 bez textu
  • banner 1980x250 bez textu
  • Více jak 65 let pomáháme lidem začít novou kariéru
  • V Manpower mluvíte s lidmi, kteří se o Vás zajímají

Nejdůležitější při hledání zaměstnání je aktivně se o své budoucí místo zajímat. Čím více zdrojů využijete, tím větší je Vaše šance na úspěch. Nespoléhejte se tedy na jediný zdroj hledání, ale naopak kombinujte více způsobů. Tradičním, ale stále efektivním zdrojem hledání je sledování inzerce v tištěných mediích. Pročítejte inzeráty v denním tisku i ve specializovaných přílohách, vycházejících pravidelně určité dny v týdnu.

Číst dál: Jak hledat práci?

Životopis je stručné shrnutí Vašich dosavadních zkušeností. Jeho vypracování byste měli věnovat maximální pozornost. Měl by být přehledně uspořádán alespoň na část týkající se osobních údajů, vzdělání a část týkající se dosavadní praxe.

Číst dál: Jak napsat životopis?

Motivační nebo-li průvodní dopis je krátké pojednání o důvodech, které Vás vedou k rozhodnutí zúčastnit se výběrového řízení. Obsahovat by měl především název pozice, o kterou se zajímáte, místo, kde jste inzerát objevili a telefony či jiné spojení, na kterých si přejete být kontaktováni.

Číst dál: Motivační dopis

Jste chodící studnice vědomostí? Tak si představte, že na tom, jaký si o nás lidé udělají první dojem, se vědomosti podílejí jen 7%! Zbytek do stovky si rozdělují vzhled a vystupování v poměru 55 % : 38 %. Což je při přijímacím pohovoru důležité vědět.

Číst dál: Přijímací pohovor krok za krokem

Pokud se má člověk o něčem zodpovědně rozhodnout, pak potřebuje dostatek informací. Stejné pravidlo samozřejmě platí i pro výběr zaměstnání. Budete-li se o své budoucí práci rozhodovat jen na základě neúplných informací, mnohdy se vaše volba může ukázat jako špatná. Pokud máte před sebou pracovní nabídku, případně několik nabídek zároveň, je podstatné nejen znát přesnou náplň práce na pozici, na níž máte nastoupit, ale mít i co nejvíce informací o společnosti jako takové a pokud možno i lidech, kteří v ní pracují.

Číst dál: Volba správné pracovní nabídky

Jednání o pracovní smlouvě představuje krok, který se v žádném případě nevyplatí podcenit a naopak je podstatné věnovat mu dostatek času. Právě pracovní smlouva je v procesu hledání práce jakousi pomyslnou korunou vašeho úspěchu.

Číst dál: Podpis pracovní smlouvy

Proč začít pracovat při studiu?

Na vysoké škole získáte řadu teoretických poznatků. V závislosti na vaši profesi posléze některé poznatky využijete, některé z důvodu nepotřeby zapomenete. Jak se osvědčíte v praxi, však bude záležet pouze na vás. Velkou výhodu budou mít ti studenti, kteří se při hledání práce v oboru budou moci pochlubit pracovními zkušenostmi během studia.

Číst dál: Rady studentům

NEVÍTE SI RADY A POTŘEBUJETE PORADIT? JSME TU PRO VÁS

MANPOWER

Karlovo nám. 10/2097

120 00 Praha 2

 ico mail info@manpower.cz
 ico tel +420 255 702 326
 ico mobile +386 408 007 561